Nowości w spółce

Czerwiec 2022

Aktualizacja nr I prac nad Tribe: Primitive Builder

Po dwóch miesiącach prac wracamy z pierwszymi kadrami produkcji tworzonej na zlecenie Polyslash S.A.. Zgodnie z założeniami gra tworzona jest od początku na nowym silniku Unreal 5 przy użyciu materiałów i części pomysłów z poprzedniej wersji projektu.

Na tę chwilę opracowana została pierwsza mapa gry z funkcjonalnościami obejmującymi ruch postaci z animacjami, podstawowy ekwipunek, podstawowe budowanie i zdobywanie sprzętu i surowców. 

W nadchodzących tygodniach skupiamy się nad obsługą sztucznej inteligencji członków plemienia, w tym zatrudnianie pracowników, przydział zadań, tworzenie łańcuchów dostaw. Pod względem zarządzania plemieniem idziemy w kierunku znanym z zarządzania fabryką z gier typu ‘Satisfactory’. Obecnym kamieniem milowym jest udostępnienie pierwszej godziny rozgrywki testerom.

Kwiecień 2022

Umowa na produkcję gry Tribe: Primitive Builder

Space Boat Studios S.A. zawarła znaczącą umowę z Polyslash S.A. na natychmiastowe podjęcie prac nad grą Tribe: Primitive Builder. Zgodnie z jej warunkami produkcja może czerpać z dotychczas stworzonych materiałów, będzie w całości finansowana przez Polyslash S.A. przy zachowaniu podziału zysku w granicach 60/40 i ma powstać w ciągu kilkunastu miesięcy.

Z perspektywy Space Boat Studios S.A. oznacza to stworzenie warunków do zamknięcia roku obrotowego z dodatnim bilansem i wydania gry na platformie Steam, która już teraz przed działaniami promocyjnymi znajduje się na 339 miejscu wśród najbardziej oczekiwanych gier. Tribe: Primitive Builder powstaje w przeważającej ilości aspektów od nowa na podstawie wypracowanych przez SBS algorytmów, na najnowszym silniku Unreal Engine 5 z wykorzystaniem nowych mechanik, grafik i tekstur. Końcowy wygląd produkcji będzie odbiegał od przedstawionych dotychczas filmów, które nagrywane były na starszej wersji silnika Unity i nieostatecznych materiałach graficznych.

W prace nad grą zostają zaangażowani wszyscy pracownicy studia, natomiast na maj przygotowywany z porozumieniem ze Steamem jest darmowy weekend dla gry Out of Reach: Treasure Royale.

Styczeń 2022

Podsumowanie i plany na 2022 rok

Spółka Space Boat Studios S.A. w nadchodzącym roku planuje nadal aktywnie poszukiwać gier, które od momentu samej zapowiedzi zyskają dużą przychylności i odzew graczy. W najlepiej rokujące tytuły zostaną zaangażowane dodatkowe środki by jak najszybciej przeprowadzić je przez etapy playtestów, dema i prologu co będzie mieć na celu pozyskanie wielu chętnych graczy do zakupu pełnej wersji każdej z produkcji. Poniżej znajduje się opis tytułów, nad którymi aktualnie toczą się prace na różnym etapie zaawansowania:

24 stycznia 2022 do działu zapowiedzi na platformie Steam trafiła gra Pirate’s Den Renovator z serii renowatorów produkcji Space Boat Studios S.A. na zlecenie PlayWay S.A. Po udanym przyjęciu przechodzimy do rozmów na temat zakresu dalszej produkcji i terminarza. Film nagrany jest z tzw. gameplay’a czyli z poziomu działającej gry. Zapowiedź można obejrzeć na stronie:

11 stycznia 2022 do działu zapowiedzi na platformie Steam trafiła gra Dystopians z serii Colony Sim samodzielnej produkcji Space Boat Studios S.A. Jest to nasza odpowiedź na wciąż popularny świat niedalekiej, mrocznej przyszłości oraz zarządzanie poczynaniami grupy osób widzianych z przekroju pionowego przez budynki. Sceny pochodzą prosto z silnika gry i zostały nagrane w projekcie nad którym trwały prace. Zapowiedź można obejrzeć na stronie:

Niebawem pojawi się na platformie Steam w kategorii zapowiedzi gra Mosey the Pirate, produkcja tworzona wspólnie z firmą Ritual Interactive S.A. Obecnie czekamy na akceptację platformy Kickstarter do wygenerowania strony zapowiedzi, a dział marketingowy uzgadnia presskit dla prasy, zakres reklamy w social mediach, ogłoszenia na platformie Steam oraz na oficjalnych stronach kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Od strony producenta jesteśmy gotowi do kontynuowania dalszych prac nad grą.

Film zapowiadający grę tworzony jest podobnie jak inne preprodukcje Studia prosto na działającym silniku gry. Można go obejrzeć pod linkiem:

Space Boat Studios przy współpracy z Ultimate Games S.A. wydaje swoją pierwszą produkcję na konsole Nintendo Switch w postaci zręcznościowej gry z elementami absurdalnej komedii – Holy Cow! Milking Simulator. Gra do obejrzenia i nabycia na stronie Nintendo:

Gra Pirate Simulator utrzymuje się na #764 miejscu gier o najwyższej liczbie Listy Życzeń na platformie Steam. Materiały filmowe i więcej ujęć z gry dostępne na:

W okresie świątecznym (tzn grudzień i styczeń) dwie pierwsze produkcje studia z serii gier surwiwalowych ‘Out of Reach’ oraz ‘Out of Reach: Treasure Royale’ dołożyły do puli kolejne 5 000 sprzedanych sztuk. Spółka nie angażuje dodatkowych środków w płatne promocje ww. gier.

PC Repair Service

Space Boat Studios rozpoczyna pracę nad koncepcją nowej gry symulacyjnej skupionej na postaci inżyniera elektronika zajmującego się naprawą uszkodzonych podzespołów komputerowych. Gra znacząco będzie różnić się od hitowego PC Building Simulator, w którym dochodziło jedynie do wymiany sprzętu bez fazy naprawiania oraz od innych gier dotyczących napraw elektroniki, gdzie na pierwszym planie nie było komputerów PC, a użycie zaawansowanych narzędzi typu mikroskopy i kamery termowizyjne było mocno uproszczone. Naszym celem jest oddanie realizmu fachowej naprawy i walorów edukacyjnych przy zachowaniu odpowiedniego progresu postaci gracza i zdobywania kolejnych poziomów i osiągnięć.

Październik 2021

Pirate Bay Renovator

Space Boat Studios S.A. rozpoczyna produkcję zapowiedzi gry pod roboczym tytułem Pirate Bay Renovator na zlecenie PlayWay S.A. Przewidywany budżet całego projektu wynosi 500tyś. PLN

Wrzesień 2021

Przedstawienie spółki oraz aktualności na wrzesień 2021 roku.

0:00 Spółka

0:53 ‘Out of Reach’ i ‘Treasure Royale’ – dane sprzedażowe

1:33 ‘Out of Reach 2’ – rozpoczęcie prac

2:05 ‘Pirate Simulator’ – opis i ranking na Steam

2:57 ‘Dystopians’ – opis i zapowiedź gry

3:52 ‘Mosey the Pirate’ – opis i zapowiedź gry

5:56 ‘Holy Cow’ – kończenie prac przy wersjach konsolowych

6:40 Inne projekty

Wrzesień 2021

Out of Reach 2 – badanie możliwości technologicznych

Rozpoczęliśmy badanie możliwości wyprodukowania bezpośredniego następcy gry ‘Out of Reach’ poprzez przeniesienie głównych właściwości pierwowzoru do znacznie ulepszonego silnika i technologii z gry ‘Treasure Royale’. Obie wspomniane gry są na dobrej drodze do osiągnięcia sumarycznej sprzedaży na poziomie 250tyś. sztuk, co daje dobrą podstawę do tworzenia kolejnej części. Jak proces integracji obu technologii się powiedzie, oddelegujemy zespół do prac nad technologicznym demem lub prologiem.

Sierpień 2021

Mosey the Pirate – wewnętrzne demo i film

Zakończyliśmy ze strony firmy prace nad zapowiedzią oficjalnej gry w świecie Latającego Potwora Spaghetti, do premiery w social mediach i na Steamie czekamy na zakończenie prac przez kompozytora i grafika 2D. Jednocześnie przygotowywana będzie kampania reklamowa i crowdfundingowa. Pierwsze zrzuty ekranu z rozgrywki dostępne są już na naszej stronie

Lipiec 2021

Dystopians – wzmocnienie zespołu

Dzięki tymczasowemu zakończeniu prac przez spółkę nad ‘Mosey the Pirate’ (prace przejęli graficy 2D i kompozytor), zespół graficzny wraca do dokończenia prac nad zapowiedzią gry typu colony simulator/management w cyberpunkowym świecie przyszłości.

Lipiec 2021

Pirate Simulator #907 Global Steam Wishlist

Zapowiedź surwiwalowej gry RPG z eksploracją, handlem i rozwojem ”pirackiego biznesu’ przebiła się do Globalnej Wishlisty na platformie Steam na miejsce #907. Budowa społeczności wokół gry następuje w sposób organiczny bez udziału płatnych reklam, co może świadczyć o jej potencjale.

Czerwiec 2021

Out of Reach – droga do 200k

Mamy przyjemność poinformować, że pierwsza multiplayerowa gra surwiwalowa od Space Boat Studios S.A. przekroczyła 180 000 sprzedanych sztuk na platformie Steam i kolejne kilkanaście tysięcy na pozostałych platformach. Tworzy to dobrą podbudowę pod plany rozwoju bliźniaczej gry Pirate Simulator ale nastawionej na rozgrywkę fabularną i rozwój postaci.

Czerwiec 2021

Laboratory Simulator

Space Boat Studios S.A. podpisuje NDA z doktorami Katedry Fizyki Molekularnej i Instytutu Technologii Polimerów i Barwników na Politechnice Łódźkiej. Strony mają zamiar podjąć współpracę, w ramach której wyprodukują grę pod roboczym tytułem “Laboratory Simulator” na platformę PC z możliwością portu na konsole i telefony.

Czerwiec 2021

Trigon Dom Maklerski

Space Boat Studios S.A. rozpoczął współpracę z Trigon Dom Maklerski S.A. w zakresie prowadzenia rejestru akcjonariuszy w rozumieniu nowych przepisów KSH. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

7 Czerwca 2021

Ogłoszenie w MSiG 107/2021, Poz. 36138

Zarząd SPACE BOAT STUDIOS Spółka Akcyjna z siedzibą w Łodzi, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000901451, ogłasza w trybie art. 570 k.s.h. o przekształceniu “SPACE BOAT STUDIOS” – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi w SPACE BOAT STUDIOS Spółka Akcyjna z siedzibą w Łodzi. Wpisu przekształcenia do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego dokonano na mocy postanowienia Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS z 20.05.2021r.

Czerwiec 2021

Mosey the Pirate

SBS S.A. kontynuuje współpracę z Ritual interactive S.A. nad produkcją zapowiedzi nowej gry na podstawie zbioru opowiadań z kanonu Latającego Potwora Spaghetti. Nie poprzestajemy na wzmiankach w formie obrazkowej i filmowej, w nadchodzącej kampanii crowdfundingowej pojawią się ujęcia z działającej rozgrywki, mocno sugerującej rozbudowany system poruszania się i walki znanej z hitów pokroju ‘The Legend of Zelda: Breath of the Wild’. 

Czerwiec 2021

Nowa strona internetowa

Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej pod dotychczasowym adresem. Od teraz wszystkie nowości dotyczące spółki i jej produkcji będą opisywane w dziale relacji inwestorskich oraz na podstronach poświęconych danym grom.

Maj 2021

Spółka Akcyjna

Z przyjemnością ogłaszamy, że Space Boat Studios wykonała kolejny krok w kierunku szybkiego rozwoju i została przekształcona w Spółkę Akcyjną.